Më 7 nëntor 2014 Rashica u thirr në U-19 nga trajneri Altin Lala në raundin e kualifikimeve U-19 në UEFA Liga e Evropës 2015. Championnat : Bundesliga. Claudio Miguel Pizarro Bosio (Bellavista, 3 de octubre de 1978) es un exfutbolista peruano nacionalizado alemán que jugaba como delantero centro, actualmente se desempeña como embajador del Bayern de Múnich.Fue internacional absoluto y capitán de la Selección Peruana, de la cual es el quinto goleador histórico. This page contains a statistic about the player's national team career. [16] Five days later, he scored the fifth in a 6–0 routing of Liechtenstein;[17] he appeared in three matches and scored once, as Albania was knocked out after finishing third in its group. [18] He appeared against Denmark,[19] Portugal[20] and Wales,[21] as Albania was again eliminated. Cancel. On 7 November 2014, Rashica was called up to the under-19s by coach Altin Lala ahead of 2015 UEFA European Under-19 Championship qualifying round. Vushtrria. Ai bëri debutimin e tij më 3 shtator, duke luajtur të gjitha 90 minutat në barazimin 1-1 në shtëpi duke fituar poashtu një penallti që më vonë u shënua nga Endri Çekiçi. Lajme Shqip. [7][8], On 31 January 2018, Rashica joined Bundesliga side Werder Bremen, reportedly signing a 4.5-year contract until 2022. Milot Rashica ka shënuar golat e radhës në Gjermani, dhe një prej tyre ka vendosur t'ia dedikojë Shqipërisë. Rashica shënoi golin e tij profesional më 20 shtator 2015 në fitoren 3-0 në shtëpi kundër ekipit holandez De Graafschap. Milot Rashica (lindi më 28 qershor 1996 në Vushtrri, Kosovë) është futbollist kosovar i cili luan për skuadrën gjermane Werder Bremen. Në gusht të vitit 2013, pas një periudhe në Gent, ai nuk pranoi një ofertë nga klubi dhe bëri debutimin e tij të lartë me Vushtrrinë. Biografía. [2] Më 9 gusht, ai bëri debutimin e tij në Eredivisie, duke filluar dhe ndihmuar Denys Oliynyk në barazimin 1–1 kundër Willem II. Por, në këtë pozë më shumë vëmendje ka marrë vetura e tij […] Latest on Werder Bremen midfielder Milot Rashica including news, stats, videos, highlights and more on ESPN Salaire : 166 K € / mois. On 30 July 2015, Rashica made his professional debut, coming on as a second-half substitute for Uroš Đurđević in a 0–3 away loss against Southampton for the third qualifying round of 2015–16 UEFA Europa League. Rashica made his professional debut with Vushtrria, aged only 16. Më 18 dhjetor ai shënoi një tregolësh në fitoren 5-1 kundër FC Twente në stadiumin GelreDome. ", "Vitesse claim first major trophy with Cup triumph", "Rashica vertrekt naar Werder Bremen (video)", "Werder-Wechsel perfekt: Rashica steigt sofort ein", "Rashica e fillon me fitore aventurën te Werderi, triumfojnë ndaj Schalkes", "Rashica fehlt Werder für mehrere Wochen", "Bundesliga: Borussia Dortmund squander lead to spirited Bremen", "Borussia Dortmund 2-2 Werder Bremen: Hosts miss chance to move second in Bundesliga", "Barazon Kombëtarja, Lala: Kualifikohemi në Europian", "Shqipëria fiton në Luksemburg, firmosin Sadiku dhe Cikalleshi", "Bunjaki publikoi listën e lojtarëve për ndeshjen me Finlandën", https://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Milot_Rashica&oldid=1017072947, Albania under-21 international footballers, Expatriate footballers in the Netherlands, Kosovan expatriate sportspeople in the Netherlands, Kosovan expatriate sportspeople in Germany, Albanian expatriate sportspeople in the Netherlands, Albanian expatriate sportspeople in Germany, Short description is different from Wikidata, Articles with Dutch-language sources (nl), Creative Commons Attribution-ShareAlike License, * Senior club appearances and goals counted for the domestic league only and correct as of 22:48, 4 April 2021 (UTC), This page was last edited on 10 April 2021, at 17:01. [1] [2] [3]Referenser. [3][4], Me 31 janar 2018, Rashica u transferua në Bundesliga te skuadra Werder Bremen, duke nënshkruar një kontrat 4-5 vjeqare deri në vitin 2022. Milot Rashica (Albanian pronunciation: [ˈmilot ɾaˈʃitsa]; born 28 June 1996) is a Kosovan professional footballer who plays as an attacking midfielder or winger for Bundesliga club Werder Bremen and the Kosovo national team. He debuted for their senior team aged 16 and joined Vitesse in 2015. On 15 August 2016, it was announced that Rashica had switched to Kosovo. Autoplay is paused. Ai u paraqit kundër Danimarkës, Portugalisë dhe Uellsit, ku Shqipëria u eliminua përsëri. Mesfushori me tipare sulmuese karakterizohet me shpejtësinë dhe teknikën e lartë. [12] Ai vetëm u paraqit në një lojë të largët me skuadrën kombëtare që u fitua 3-1 kundër Katarit më 29 maj. Me 15 gusht 2016, ai u transferua në skuadrën kombëtare të Kosovës. [2], On 10 September 2014, Rashica moved to Vitesse on a trial basis,[3] appearing for the club's youth team. Ez a szakasz egyelőre erősen hiányos te is a kibővítésében! Milot Rashica, 24, de Kosovo SV Werder Bremen, depuis 2017 Ailier gauche Valeur marchande: 12,00 mio. [13] He scored his first goal of the 2019–20 season on his return from an injury, on the sixth matchday of the season against Borussia Dortmund in a 2–2 draw against the black and yellows.[14][15]. Pays : Allemagne. He spent three years at the Dutch club and made all in all 100 appearances for them. I lindur në Vushtrri, Rashica bëri debutimin e tij të lartë me KF Llamkos Kosova, vetëm në moshën 16 vjeçare. Milot Rashica, 24, Kosovo SV Werder Bremen, desde 2017 Extremo izquierdo Valor de mercado: 12,00 mill. [13] Ai bëri debutimin e tij për Kosovën më 5 shtator, duke filluar në barazimin 1-1 në kualifikimet e botërorit FIFA 2018 kundër Finlandës. Kjo faqe është redaktuar për herë te fundit më 7 gusht 2020, në orën 20:32. On 20 September 2015, Rashica scored his first professional goal, netting the last in a 3–0 home victory against De Graafschap. Më 30 korrik 2015, Rashica bëri debutimin e tij profesional, duke ardhur si zëvendësuesi i gjysmës së dytë për Urosh Gjurgjeviq në një humbje 0–3 ndaj Southampton për raundin e tretë kualifikues të UEFA Liga e Evropës 2015–16. [27], Including continental competitions, such as, third qualifying round of 2015–16 UEFA Europa League, 2013 UEFA European Under-17 Championship qualifying round, 2015 UEFA European Under-19 Championship qualifying round, 2017 UEFA European Under-21 Championship qualification, "Rashica refuzon ofertën e parë nga K.A.A Gent", "Vitesse të paguajë 300 mijë euro për Rashicën? Rashica bëri debutimin e tij për skuadrën e plotë me 29 mars 2016, duke u zëvendësuar në pjesën e dytë me Ledian Memushaj në miqësoren që u fitua 2-0 kundër Luksemburgut. • FOLLOW ME : Twitter: https://twitter.com/CHEPLUSHD ♫ Music: Subscribe, Like & Comment for More! Poids : 73 kg. You're signed out. Milot Rashica (s.28. Milot Rashica (n. 28 iunie 1996) este un fotbalist profesionist kosovar care joacă pe postul de mijlocaș ofensiv pentru clubul german Werder Bremen și echipa națională din Kosovo. Të gjitha materialet që gjenden në këtë faqë janë të mbrojtura nga. Pas konfirmimit të drejtorit sportiv të Werder Bremen se Milot Rashica do të largohet nga skuadra në fund të sezonit, kanë filluar spekulimet për skuadrën e ardhshme. Në shtator të vitit 2013, pas pësimit të një dëmtimi, Miloti u transferua në Hanover për trajtim dhe u kthye në klubin e tij në vitin e ardhshëm. Rashica afër Leipzig – gazetari italian zbulon detajet. [25] On 30 August 2016, he received a call-up from Kosovo for a 2018 FIFA World Cup qualification match against Finland[26] and made his debut after being named in the starting line-up. € * 28/06/1996 en Vushtrri, Yugoslavia (República Federal). In August 2013, after a trial period at Gent, he refused a transfer offer from the club and made his senior debut with Vushtrria. Biografia. Recibe noticias, estadísticas, videos, resúmenes y más sobre Kosovo mediocampista Milot Rashica en ESPNDeportes. Juni 1996 in Vushtrria, Jugoslawien, heute zum Kosovo) ist ein kosovarisch- albanischer Fußballspieler. Milot Rashica, 24, z kraju Kosowo SV Werder Bremen, od 2017 Lewy napastnik Wartość rynkowa: 12,00 mln € * 28 cze 1996 w Vushtrri, Jugosławia (Republika) Rashica made his debut for the full squad on 29 March 2016, coming on as a second-half substitute for Ledian Memushaj in a 2–0 friendly win against Luxembourg. Den 31 januari 2018 skrev han på för den tyska klubben Werder Bremen. * Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 1 shtator 2018. Milot Rashica (Vučitrn, 28 giugno 1996) è un calciatore kosovaro con cittadinanza albanese centrocampista o attaccante del Werder Brema e della nazionale kosovara Indice 1 Carriera Më 10 shkurt 2015, ai nënshkroi tre vjet në skuadrën SBV Vitesse. Bahasa - Indonesia; Chinese (simplified) Deutsch; English - Australia; English - Canada; English - Ghana ; English - International; English - Ireland; English - Kenya; English - Malaysia; English - Nigeria; English - Nordics; English - Singapore; English - South Africa; English - United Kingdom; English - Unite Hij verruilde Vitesse in januari 2018 voor Werder Bremen. Milot Rashica (Vushtrri, Kosovo, 28 de junio de 1996) es un futbolista kosovar nacionalizado albanés, juega como extremo y su actual equipo es el Werder Bremen de la Bundesliga de Alemania Índice 1 Selección nacional Korosztályos szinten az albán válogatottban is szerepelt, valamint a felnőttek között. Milot Rashica på Soccerway (engelska); Milot Rashica på National-Football-Teams.com Sikerei, díjai. Mesfushori i ekipit gjerman “Werder Bremen”, ka bërë thirrje për mbajtjen e maskës, kjo pasi që ditëve të fundit dukshëm është rritur numri i të infektuarve me Covid19 gjithandej. Milot Rashica, 24, from Kosovo SV Werder Bremen, since 2017 Left Winger Market value: £10.80m * Jun 28, 1996 in Vushtrri, Yugoslavia (Republic) [22] He made his debut on 3 September, playing the full 90 minutes in a 1–1 home draw against the former, and also suffering a penalty which was later converted by Endri Çekiçi.[23]. Futbollisti i famshëm kosovar, Milot Rashica ka bërë paraqitjen e radhës në rrjetet sociale. Âge : 28/06/1996 (24 ans) Taille : 177 cm. Poste du joueur : Milieu. [8], Rashica debutoi për skuadrën së ndeshjen e parë të sezonit 2019/2020 kundër Fortuna Düsseldorf, duke ndihmuar golën e Johannes Eggestein para se të lëndohet dhe të lë ndeshjen. Koszovói bajnok: 2013-14; SBV Vitesse. € * 28 juin 1996 à Vushtrri, Yougoslavie (République) Milot Rashica - Profil du joueur 20/21 | … Milot Rashica (lahir di Vučitrn, FR Yugoslavia, 28 Juni 1996; umur 24 tahun) adalah seorang pemain sepak bola profesional keturunan Kosovo Albania yang bermain sebagai gelandang serang untuk klub Belanda, Vitesse dan tim nasional Kosovo Kehidupan awal. [24] He only appeared in one further match for the national setup, a 3–1 win against Qatar on 29 May. Rashica u thirr të luaj me kombëtaren shqptare U-17 me trajner Xhemal Mustedanagiç për raudin e kualifikimeve në kampionatin U-17 në UEFA Liga e Evropës 2013 në tetor 2012, dhe bëri debutimin e tij, duke filluar me humbjem 0-1 kundër Italisë. He was born in 1996 in Vushtrria, a city in Kosovo and played in the youth teams of his hometown club KF Vushtrria. Milot Rashicia është gjithnjë e më afër Leipzig.